KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925342
*
nr 1392 5342
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, Eskisee. Signerad. Olja på duk, 60x98, yttermått inklusive ram: 78x116 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 18:30:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 13:00:42
1
Vinnande bud
26/4 17:29:01
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eskisee olja olja på duk oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tycho ödberg
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Tycho Ödberg
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
nr 1392 5342
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, Eskisee. Signerad. Olja på duk, 60x98, yttermått inklusive ram: 78x116 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 13:00:42 | 1 | Vinnande bud |
26/4 17:29:01 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eskisee olja olja på duk oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tycho ödberg
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52